Hennessey VR1200 2013 Cadillac CTS-VAmerykańskie Hennessey Performance przedstawiło właśnie swoją najnowszą zabawkę. Jest nim model Hennessey VR1200 Twin Turbo Coupe, który zostanie wyprodukowany w zaledwie 12 egzemplarzach. W rzeczywistości mówimy tutaj o podkręconym Cadillacu CTS-V, którego jednostka V8 Twin Turbo generuje… 1226 KM i 1501 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 4000 obr/min.

Taka moc pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w 2,9 s oraz rozpędzenie się do prędkości maksymalnej 389 km/h. Ponoć ten potwór ćwierć mili pokonuje w zaledwie 10,2 s.

Oczywiście nie zabrakło także innych przeróbek mechanicznych, obejmujących m.in. wydajniejszy układ hamulcowy oraz zawieszenie. Całość stoi na 20-calowych kołach Hennessey, na które nałożono opony o rozmiarze 275/30 z przodu i 345/30 z tyłu.

Wewnątrz zastosowano głównie włókno węglowe i alkantarę.

2 komentarze
  1. no jeździć musi niesamowicie, ale czy wyglada tak dobrze? szczerze mowiac na niektorych zdjeciach ma cos z toyoty prius… 😛 btw ciekawe jaka cena?

  2. Faktycznie posiada coś z Toyoty oraz z samochodu Nieustraszonego. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to wcale najładniejszy samochód jaki widziałem… nie zajmie on nawet miejsca w połowie stawki.

Komentowanie zostało wyłączone.