Peugeot Onyx ConceptJeśli można byłoby się ubiegać o tytuł “największy kozak z Paryża”, to Peugeot Onyx bez wątpienia kwalifikowałby się do pierwszej trójki. Spójrzcie tylko na ten futurystyczny, hybrydowy koncept – KOSMOS!

Mało prawdopodobne, że to cacko kiedykolwiek wejdzie do produkcji. Nie ma jednak wątpliwości, że przy opracowaniu nowych modeli francuskiego producenta, projektanci będą się inspirowali jego stylistyką.W koncepcyjnym Onyxie zainstalowano światła LED, tylny, elektrycznie regulowany spojler, elementy z włókna węglowego, ogromny dyfuzor i aż sześć końcówek układu wydechowego. Współczynnik oporu powietrza to tylko 0,30, natomiast całość stoi na 20-calowych kołach, które owinięto w opony Michelin.

Co ciekawe, Onyx powstał przy współpracy z działem wyścigowym, który bierze udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans,

Peugeot Onyx mierzy 4,65 m długości, 2,20 m szerokości i 1,13 m wysokości i składa się zaledwie z 12 części. Całość waży 1100 kilogramów i jest napędzana przez jednostkę V8 HDi o pojemności 3.7 l i mocy 600 KM. Motor współpracuje z 6-biegową automatyczną skrzynią i całą moc przekazuje wyłącznie na tylną oś.

Warto dodać, że Onyx został wyposażony w system odzyskiwania energii podczas hamowania, który daje dodatkową moc 80 KM.