Citroen C3 Picasso faceliftingWiecie, ile egzemplarzy C3 Picasso sprzedano od premiery w 2008 roku w Paryżu? 320.000. Francuzi doszli do wniosku, że nadszedł już odpowiedni czas, aby zaproponować klientom odświeżony model i dokładnie 4 lata później decydują się na prezentacji następcy. Auto zadebiutuje za niespełna dwa tygodnie podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu.

Jeśli spodziewacie się rewolucji – będziecie zawiedzeni. Zmiany są kosmetyczne i obejmują elementy, które wpiszą C3 Picasso w nową linię stylistyczną Citroena. Wśród widocznych modyfikacji można wymienić przemodelowany przedni zderzak, dodanie świateł do jazdy dziennej LED oraz wprowadzenie do oferty nowych aluminiowych felg o rozmiarze 15- i 16-cali. Klienci będą mieli do wyboru również dwa nowe kolory nadwozia – “Nacre” (biały) i “Encre” (niebieski).

Wnętrze zostało wykonane z materiałów lepszej jakości. Zaliczamy do nich m.in. skórę i nutkę chromu. Nie zabrakło takich gadżetów, jak Bluetooth, USB czy kamery cofania.

Informacja prasowa producenta nie zawiera danych na temat jednostek napędowych. Oczekujemy zatem, że C3 zachowa obecną gamę silników, która obejmuje dwie benzyny i dwa diesle.

Sprzedaż nowego Citroena C3 Picasso rozpocznie się na początku przyszłego roku, natomiast ceny zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.