BMW Active Tourer Concept – przedsmak 1-series Gran Turismo

BMW Active Tourer Concept

Najważniejszą premierą BMW w Paryżu jest bez wątpienia koncept o nazwie Active Tourer, którego wielu uważa za serię 1 w nadwoziu Gran Turismo. Istotność premiery tego auta podkreśla fakt, iż jest ono w głównej mierze… przednionapędowe.

Przyszły konkurent Mercedesa B-klasy ma być napędzany m.in. hybrydowym zespołem złożonym z 1.5-litrowego, turbodoładowanego, trzycylindrowego, benzynowego silnika napędzającego przednią oś i elektrycznego zajmującego się tyłem.BMW zapowiada możliwość ładowania z każdego gniazdka elektrycznego, po którym jedynie na prądzie będzie można przejechać ponad 30km. Łączna moc tego zestawu to aż 190KM. Sporo. Czas potrzebny na rozpędzenie się od 0 do 100km/h ma wynosić mniej niż 8 sekund, co wciąż jest całkiem niezłym wynikiem jak na takie auto. Obiecujące wydaje się być również średnie zużycie paliwa – jedynie 2,5l/100km.

1 komentarz do wpisu “BMW Active Tourer Concept – przedsmak 1-series Gran Turismo”

  1. Nie jest zły pod względem designu, jednak trochę… nie wygląda jak BMW. Preferuję jednak tradycyjne modele. Dodatkowo pod kątem napędu BMW było konsekwetne, co cenili klienci. Ciekawe jak będzie teraz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.