Będziemy EKO!W życiu każdego prawdziwego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy zapomina o sportowych ambicjach i 300 kucach pod maską, wrzuca tryb “relaks” i po prostu jeździ spokojnie. I dobrze – takie podejście ma swoje plusy w postaci nie tylko WZROSTU poziomu bezpieczeństwa, ale MINIMALIZACJI wydanych pieniędzy na paliwo.
Wszakże czasy, gdy tankowanie za 50 zł wystarczyło na długie dni minęły bezpowrotnie. Zaraz, zaraz… na pewno bezpowrotnie?
Wspólnie z Ministerstwem Środowiska postanowiliśmy udowodnić, że mimo codziennie wzrastających cen na stacjach benzynowych, da się zaoszczędzić ładną sumkę na paliwie. Receptą na to jest ekonomiczna jazda, która nie wymaga praktycznie żadnego wysiłku i może ją stosować każdy z nas.
Żeby nie być gołosłownym, podjęliśmy wyzwanie. Przez kilka dni będziemy przemieszczać się samochodem w taki sposób, aby w warunkach miejskich spalić jak najmniej paliwa. Wynik naszych testów zostanie opublikowany na blogu.
W tym celu zastosujemy się m.in. do pięciu podstawowych zasad Ministerstwa:

1. Usuwanie zbędnych rzeczy z bagażnika
2. Regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach
3. Hamowanie silnikiem
4. Ograniczanie używania klimatyzacji
5. Płynna jazda

Zostań ekojeźdźcem

Co więcej w dniach 16-22 września będzie prowadzona akcja “Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu” z hasłem przewodnim “Zostań ekojeźdźcem! Oszczędź na paliwie 1000 zł rocznie!“, co dodatkowo nas motywuje.

Nasze zmagania będziecie mogli na bieżąco śledzić na Facebooku. Kompletny test zostanie opublikowany 19 września, także… see you son!

Więcej o akcji Ministerstwa Środowiska – www.miejskajazda.pl

2 komentarze
  1. Mikul: to na pewno jest jakoś możliwe, są rowery z silniczkami spalinowymi ;P

    Sebastian: coś mi się wydaję że będziecie niezłymi zawalidrogami przez ten okres 😛

Komentowanie zostało wyłączone.