Audi Crosslane Coupe Concept – wizja przyszłości z Ingolstadt

Audi Crosslane Coupe Concept

Audi jak zwykle na targach pokazuje jakiś koncept. Tym razem zaprezentowano Crosslane Coupe – crossover ze składanym dachem zdolny pomieścić cztery osoby i trochę bagażu.

Do jego wykonania użyto ulubionego materiału w Audi – aluminium. Zmiksowane z różnymi innymi metalami ma zapewnić niską wagę oraz wysoką sztywność.Ważne jest jednak jeszcze to, co go napędza. Przedstawiciele z Inglostadt twierdzą, że pod maską ma hybrydowy zespół – trzycylindrowe, benzynowe 1.5 i dwa silniki elektryczne. Pierwszy z nich pomaga w rozruchu i jest jednocześnie alternatorem. Drugi zapewnia dodatkową moc podczas jazdy. Całość ma 176KM i do 100km/h rozpędzi się w 8,6s. Drugi silnik elektryczny może również działać jako jedyny napęd i być ładowany z gniazdka. Energia zgromadzona w baterii pozwoli na przejechanie około 85km.

Wszystko to jest jednak jeszcze bardziej skomplikowane. Benzynowy motor jak i ten większy elektryczny mogą działać naprzemiennie. Rozpędzenie się do 55km/h odbywa się jedynie za pomocą prądu. Później pałeczkę przejmuje już silnik spalinowy. Drugi idzie w odstawkę i zaczyna działać jedynie w przypadku energicznego przyspieszania.

Audi nie przyznaje tego oficjalnie, ale istnieje możliwość, że Crosslane Coupe Concept to zarys przyszłego Q2, opartego na (jeszcze nie zaprezentowanym) A2.