Boy - Waitress

Tydzień temu na łamach motofilmu w ramach poszukiwania najlepszej muzyki do jazdy, uraczyłem was piosenką Kylie Minogue – Confide in Me, która pochodzi z 1994 roku. Tym razem nie sięgamy daleko, bo na tapetę biorę zespół powstały niedawno – w 2007 roku.

Jego skład to dwie dziewczyny – Szwajcarka Valeska Steiner i Niemka Sonja Glass. Poznały się w 2005 roku w Hamburgu i dwa lata później postanowiły założyć zespół o nazwie Boy.Pierwsze lata upłynęły na wspólnym koncertowaniu – bez fajerwerków, dla niezbyt licznej publiczności. Duże zmiany przyniósł 2011 rok, kiedy to duet podpisał kontrakt płytowy. Parę miesięcy później, jesienią, ukazała się ich pierwsza płyta o nazwie Mutual Friends (ang. Bliscy Przyjaciele). Krążek okazał się być sporym sukcesem – wspiął się nawet na trzecie miejsce sprzedaży w sklepie iTunes i na pierwsze w Amazonie.

Piosenka również i mi wpadała w ucho, ale to nie jedyna perełka na płycie Mutual Friends. Ciekawą kompozycją jest też numer Waitress. Utrzymany w konwencji nieco spokojniejszej niż Little Numbers, pozwala się zrelaksować i świetnie pasuje do słuchania w aucie. Nie ma tekstu, w który można byłoby się zagłębić, ale melodia niewątpliwie wpada w ucho.

Letni wieczór, promienie zachodzącego słońca, złożony dach, toczymy się przez miasto pełne ludzi. Nasze nozdrza wyczuwają przyjemny zapach niedalekiego morza. Chyba niewiele potrzeba, żeby taką chwilę nazwać idealną. Lato jeszcze mamy, kabriolet też jakoś dałoby się skombinować, na słońce możemy liczyć, a Polska ma plaże, więc ma i morze. Do dzieła więc!

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.