560-konny Lexus LF-A rozpoczyna tournée po Polsce wizytą w salonie Lexus Gdynia [MAPA]

Lexus LFA w GdyniNasi stali czytelnicy zapewne wiedzą, jak wygląda radość zawodowego kierowcy z odebrania prywatnego Lexusa LF-A, jak reaguje piękna blondynka, gdy jej uszy spotkają się z dźwiękiem potężnej V10-ki, a nawet ile czasu potrzeba, aby uzyskać nim pierwszy mandat.

Nie ukrywajmy jednak, że zdjęcia i filmy nie oddają prawdziwych wrażeń i nic nie sprawia tyle radości, co doświadczenia na własnej skórze. Jesteś ciekawy, ile do zaoferowania ma supersportowy reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni na żywo? Dzięki inicjatywie Lexusa, w ciągu najbliższych miesięcy, będzie to możliwe. Już w ten weekend, 15 i 16 września, LF-A zostanie publicznie pokazany w salonie Lexus Gdynia przy Alei Zwycięstwa 162. Trójmiasto jest tym samym pierwszą aglomeracją, w której każdy będzie mógł z bliska zapoznać się z japońskim cudem techniki.

Lexus LF-A odwiedzi wszystkie salony Lexusa w Polsce, dlatego jeśli chciałbyś go zobaczyć w odpowiednim dla siebie miejscu i czasie, poniżej prezentujemy oficjalny „mini przewodnik”.

Kilka danych technicznych LF-A:

Pod maską Lexusa LF-A drzemie jednostka V10 o mocy 560 KM i 480 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc przekazywana jest wyłącznie na tylne koła za pomocą 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Lexus LF-A w Gdyni przód

Sprint od 0-100 km/h zajmuje 3,7 s, natomiast wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 325 km/h.

Nadwozie mierzy 4505 mm długości, 1895 mm szerokości i 1220 mm wysokości (rozstaw osi 2605 mm) i waży 1480 kg.

Lexus LF-A produkowany jest w Japonii i rywalizuje z takimi modelami, jak Ferrari 458 Italia, Porsche 911, Lamborghini Gallardo czy McLaren MP4-12C.

Lexus LF-A w Gdyni tył

LF-A powstał w zaledwie 500 egzemplarz i każdy z nich znalazł już swojego właściciela. Co ciekawe, dwie sztuki trafiły do polskich klientów.

GDZIE I KIEDY MOŻNA NA ŻYWO ZOBACZYĆ LEXUSA LF-A?

Lexus LF-A w Polsce mapa

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA TEMAT LEXUSA LF-A – kliknij