Volvo XC60 vs samolotPasażerowie tego zupełnie nowego Volvo XC60 raczej nie spodziewali się kolizji na jednej z północnych dróg Londynu z… małym samolotem*. Pilot AT3 zaliczył nieudane lądowanie i jakimś cudem nadział się na szwedzkie auto.

Pilot doznał poważnych obrażeń, a jego samolot został prawie całkowicie zniszczony. Pasażerowie Volvo XC60 (w tym dzieci) przekonali się natomiast o legendarnym bezpieczeństwie szwedzkiej marki; wszyscy wyszli bez szwanku. Na szczęście w pobliżu była służba lotniskowa, która ugasiła pożar wydobywający się z samolotu.

Cóż, wygląda na to, że Volvo naprawdę robi dobre SUV-y. Oby tak dalej.

*Jest to historia sprzed dwóch lat.

Via: Jalopnik, Essex County Fire and Rescue Service

8 komentarzy
  1. Ba, Volvo robi nie tylko bezpieczne auta dla kierowcy i pasażerów, ale także chociażby i dla potencjalnych uczestników kolizji – pieszych. Myślę tu o Pedestrian Detection czy o poduszce powietrznej dla pieszych.

  2. Całe szczęście , że wszystko się dobrze skończyło. z drugiej strony nie od dziś wiadomo, że bezpieczeństwo samochodów marki Volvo , czy to małe V40, czy największe XC90, jest ponadprzeciętne, żeby nie powiedzieć najlepsze.

  3. Volvo wyszło całkiem nieźle w porównaniu do samolotu … ciekawe czy teraz dostaną kolejną gwiazdkę od NCAP za najlepszy wynik w testach przy kolizjach lotniczych 😉

  4. Jak dobrze wypada Volvo w testach bezpieczeństwa pokazał ostatni raport IIHS gdzie Volvo wprost zmasakrowało konkurencję, szczególnie niemiecką.

  5. Volvo XC60 – i wszystko jasne 🙂 Auto tak bezpieczne, że nawet w zderzeniu z samolotem nikt nie odnosi obrażeń

  6. Volvo przeprowadza wiele testów tak aby niezależnie od sytuacji kierowca był bezpieczny, ale na pewno nie przewidzieli że XC90 będzie miało kolizję z samolotem

  7. pilot chyba nie trafił w pas do lądowania, a Volvo praktycznie nie ruszone, aż dziwne że bryła tego XC60 zostałanie naruszona przy takiej kolizji

Komentowanie zostało wyłączone.