Mini van od Audi? Tak, ale dopiero w 2016 roku.

Rodzina Audi nie należy do małych. Klient wchodzący do salonu tejże marki najprawdopodobniej znajdzie tam jakieś auto dla siebie. Producent z Inglostadt obsadził już praktycznie każdy segment. Jest jednak pewien typ nadwozia, o którym dotąd nie za często mówiono. To rodzinny mini van.

Z najnowszych doniesień zza naszej zachodniej granicy dowiadujemy się, że Audi dało zielone światło dla rozwoju przedstawiciela segmentu MPV (Multi Purpose Vehicle). Pierwsze egzemplarze tegoż auta mielibyśmy ujrzeć w 2016 roku.Mini van z czterema kółkami na grillu ma zostać zbudowany na wydłużonej i poszerzonej platformie MQB opracowanej przez Volkswagena. Współdzielić ją będzie więc z nowym A3 czy zbliżającymi się Golfem VII i Seatem Leonem.

Co ciekawe, Audi jakiś czas temu wspominało, że w planach nie ma raczej auta MPV, a bardziej prawdopodobne jest A4 z wyższym dachem. Ostatnie doniesienia zdają się jednak mówić co innego. W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar, szef sprzedaży i marketingu Peter Schwarzenbauer powiedział, że Audi poważnie rozważa stworzenie czegoś na wzór Forda S-MAX’a.

Plotki mówią o tym, że planowany mini van ma mieć 4,5m długości i zabierać siedem osób na pokład. Pod maską znajdziemy najprawdopodobniej silniki znane z Audi A3 – kilka napędzanych olejem napędowym i benzyną. Spodziewać możemy się również napędu hybrydowego. Nazwa? Zamiast A czy Q, ma wystąpić V.

Via: Carscoop