Nowy Opel Adam oficjalnie – wreszcie mamy godnego konkurenta dla Fiata 500 i Mini [ZDJĘCIA]

Nowy Opel AdamOpel wreszcie zaprezentował godnego konkurenta dla Fiata 500. Model Adam, bo tak nazywa się nowy niemiecki maluch, zadebiutuje we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Dopóki to nie nastąpi, poniżej możecie obejrzeć 30 oficjalnych zdjęć oraz zapoznać się ze szczegółami technicznymi Adama.

Mierzący 3700 mm długości oraz 1,720 mm szerokości przy rozstawie osi 2,311 mm, nowy Opel Adam powstał na skróconej platformie Opla Corsy i oferuje 200 litrów pojemności bagażnika. Auto będzie powstawać wyłącznie w trzydrzwiowej wersji hatchback.

Za projekt Adama odpowiedzialne było studio stylistyczne Opla z Russelsheim. Niemcy zapowiadają, że nowy Adam zapewnia przestronne wnętrze dla czterech dorosłych osób.

Opel Adam będzie początkowo dostępny z trzema jednostkami benzynowymi – 1,2 l o mocy 70 KM, 1,4 l o mocy 87 KM i 1,4 o mocy 100 KM, które będą współpracować z 5-biegową skrzynią manualną. Ponadto, klienci będą mieli możliwość wyposażenia swojego egzemplarza w system Start/Stop.

Opel Adam trafi do sprzedaży na początku 2013 roku, naotmiast na przełomie 2014/2015 roku zadebiutuje wariant elektryczny.

3 komentarze do wpisu „Nowy Opel Adam oficjalnie – wreszcie mamy godnego konkurenta dla Fiata 500 i Mini [ZDJĘCIA]”

  1. to auto wygląda cholernie dobrze, jest w nim coś sportowego, ale i coś słodkiego, przód i profil miazga, powala po prostu, tył dobry, ale mogliby bardziej nad nim popracować.
    patrząc na linie dachu widać nawiązanie do 500, przednie lampy kojarzą mi się trochę z Punto Abarth, halogen obok grilla ma coś z Juke’a

  2. Miałem próbną jazdę/kwiecień2013/ w salonie OPLA w Koszalinie /ul.Lniana/.Autko/wersja SLAM/ fantastyczne: i z zewnątrz i wewnątrz.Własności jezdne rewelacyjne,leży na asfalcie jak placek, prowadzenie -czysta przyjemność.Jeżdżę na co dzień Matizem Life/ kupiony w salonie,2003r/.Przesiadka chwilowa do ADAMA wywarła na mnie ogromne wrażenie.Zastanawiam się nad jego kupnem.

Możliwość komentowania jest wyłączona.