Nowy Jeep Grand Cherokee jest niebezpieczny? Ledwo przeszedł test łosia [WIDEO]

Jeep Grand Cherokee test łosiaPamiętacie Mercedesa klasy A, o którym za sprawą magazynu motoryzacyjnego Teknikens Värld było kilkanaście lat temu bardzo głośno? Wszystko z powodu tzw. testu łosia. Otóż Szwedzi udowodnili, że niemiecki hatchback ma skłonności do przewracania się podczas gwałtownych ruchów kierownicą (właściwie to się przewrócił).

Teraz, Teknikens Värld twierdzi, że najnowsza generacja Jeepa Grand Cherokee ma podobny problem. Zostało to udowodnione i uwiecznione na kamerze. Nie należy tego bagatelizować, ponieważ podobne ruchy kierownicą wykonuje każdy z nas, np. podczas nagłej próby ominięcia przeszkody na drodze – takiej jak np. łoś – stąd nazwa testu.

Co ważne, nowy Grand Cherokee wyposażony jest w specjalny system „anti-rollover”, a test został przeprowadzony przy prędkości 63 km/h. „Takie zachowanie jest wręcz nie do przyjęcia w 2012 roku” – powiedział Linus Pröjtz z Teknikens Värld.

Magazyn dodaje, że Volkswagen Touareg, Volvo XC90 i BMW X5 przeszły „test łosia” bez tendencji do przewracania się i to przy wyższej prędkości! (około 70 km/h).

Cóż, wygląda więc na to, że nowy Jeep Grand Cherokee boryka się z naprawdę poważnym problemem. Myślicie, że odbije się to na jego sprzedaży?

*Egzemplarz testowy na wideo poniżej jest modelem bazowym, wyposażonym w 20-calowe koła obute w opony o rozmiarze 265/50 i system ESP.

 

Via: Carscoop

1 komentarz do wpisu “Nowy Jeep Grand Cherokee jest niebezpieczny? Ledwo przeszedł test łosia [WIDEO]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.