Nowy crossover Hondy na podstawie następnej generacji modelu Jazz? [spekulacje]

Honda Jazz hybridWygląda na to, że Honda planuje nowego crossovera na podstawie przyszłej generacji modelu Jazz. Tym samym Honda szykuje się na pojedynek m.in. z Nissanem i jego modelem o nazwie Juke.

Jak donoszą japońskie media, Honda rocznie sprzedaje około 800.000 pojazdów opartych na platformie Jazz/Fit. Wprowadzenie na rynek nowego modelu z rodziny Jazz mogłoby zwiększyć produkcję nawet o 400.000 egzemplarzy. Jeśli Honda oficjalnie zdecyduje się na takie posunięcie, auto będzie prawdopodobnie produkowane w fabryce zlokalizowanej w Meksyku, która zostanie otworzona w 2014 roku.

Oprócz wspomnianej konkurencji w postaci Nissana Juke, Jazz crossover powalczy także z Fiatem 500X, Oplem Mokka, Chevroletem Trax i innymi pojazdami przygotowanymi przez koncerny Peugeot, Renault i Ford.

Honda Jazz crossover będzie zasilana nie tylko przez jednostki benzynowe oraz wysokoprężne. Nie jest tajemnicą, że to samochody hybrydowe są przyszłością motoryzacji i takiego wariantu przede wszystkim należy oczekiwać. Tym bardziej, że japońskie marki lubują się w najnowszych technologiach.

Przypomnijmy, że w ofercie Hondy jest już dostępny Jazz z napędem hybrydowym. Model ten zadebiutował w 2010 roku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu i oferowany jest od 69.900 zł za wersję Comfort. Za taką kwotę otrzymujemy przyjemny miejski samochodzik, który charakteryzuje się dwoma silnikami – benzynowy (88 KM) oraz elektryczny (14 KM), przyzwoitym spalaniem oraz niewielką emisją CO2 do atmosfery – 104 g/km. Według producenta, Jazz hybrid zadowala się w mieście średnio 4,6 l paliwa na 100 km, podczas gdy na trasie auto spala jedynie 4,4 l na 100 km. Tym samym hybrydowy Jazz spełnia rygorystyczną normę emisji spalin Euro 5.