Nowe Audi R8 – kuracja odmładzająca po siedmiu latach

Audi R8 2013

To już siedem lat, od kiedy Audi R8 jest w sprzedaży. Spory kawał czasu. Trudno jednak powiedzieć, żeby superauto z Inglostadt specjalnie się przez ten czas postarzało. Wciąż jego wygląd wywołuje szybsze bicie serca, a nasza głowa mimowolnie się za nim obraca. Audi myśli jednak trochę naprzód i postanowiło upublicznić pierwsze zdjęcia oraz trochę danych technicznych na temat swojego sportowego modelu.

Z zewnątrz dostrzeżenie różnic w zasadzie nie jest takie trudne – z przodu zmieniono światła, grill oraz zderzak, a z tyłu przeprojektowano również lampy i dyfuzor, który powiększono. Końcówki wydechu nabrały bardziej okrągłego kształtu.Wygląd z zewnątrz to jednak nie wszystko. Zajęto się również tym, co napędza R8. Największą zmianą jest skrzynia biegów – teraz to siedmiobiegowy S-tronic. Dzieki niemu, R8 powinno przyspieszać do 100km/h o 0.3s szybciej w każdym wariancie. Fani manuala mogą być jednak zadowoleni, ponieważ sześciobiegowy wciąż będzie dostępny.

Zmian w silnikach nie ma. Doszedł jednak model R8 V10 Plus, który w porównaniu do zwykłego V10 ma moc o 25KM większą (dokładnie 550KM). Różni się też od niego większym zakresem użytego włókna węglowego. Użyto je podobnie jak w modelu R8 GT w m.in. obudowach lusterek, dyfuzorze i wewnątrz komory silnika.

Pierwsze egzemplarze nowych R8 zjadą z linii produkcyjnej pod koniec 2012 roku.