Nowa Mazda 6 – pierwsze oficjalne informacje i zdjęcia

Mazda 6 2013

Mazda po serii teaserów z udziałem swojego największego sedana, zebrała się w sobie i wypuściła zdjęcia pokazujące trochę więcej. Przy okazji dowiedzieliśmy się również o tym, że pierwsze pokazanie szerszej publice odbędzie się nie w Paryżu, ale wcześniej, bo już w Moskwie (początek 29 sierpnia).

Niestety nie wiemy za dużo na temat nowego, flagowego sedana Mazdy. Z przesłanych informacji dowiedzieć się możemy jedynie o tym, że wykorzystana w w nim zostanie technologia SkyActiv – znana z choćby testowanego przez nas jakiś czas temu CX-5.Mazda wciąż twierdzi, że lepiej jest udoskonalać coś, co już jest, ponieważ nie wyciśnięto z tego 100%. Japoński koncern uważa hybrydy za zbyt drogie obecnie rozwiązanie. W nowej 6 zamontowany jednak zostanie system i-ELOOP, odzyskujący energię z hamowania. To jeden z elementów wprowadzania systemów elektrycznych w celu dalszego obniżania zużycia paliwa i emisji związków węgla.

Z zewnątrz sedan Mazdy ma być kontynuacją filozofii KODO – dusza ruchu. Jej clou jest projektowanie aut w taki sposób, że ich wygląd ma sugerować ciągłe przemieszczanie się – nawet kiedy stoją.

Mazda 6 2013

Mazda 6 2013