Fiat 500 SUV (500X): mamy pierwsze zdjęcia małego Włocha, który podzieli platformę z nowym Jeepem

Fiat 500 SUVPowszechnie wiadomo, że Fiat przygotowuje nowego małego SUV-a, który będzie następcą obecnego Sedici wykonanego przy współpracy z Suzuki. Po licznych zdjęciach zdjęciach szpiegowskich tego samochodu, pora na pierwsze zdjęcia bez kamuflażu.

Fiat 500 SUV otrzyma na niektórych rynkach nazwę Fiat 500X i na jego platformie powstanie również nowy mały Jeep. Oba modele będą produkowane we włoskiej fabryce Mirafiori, a na obecną chwilę spodziewamy się, że w ofercie producenta znajdziemy m.in. jednostkę o pojemności 0,9 l TwinAir, 1,4 l silnik benzynowy oraz 1,3 l motor wysokoprężny. Klienci oprócz wersji z napędem na jedną oś powinni mieć możliwość kupna wariantu z napędem 4×4.

Nowy Fiat 500X wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku, podczas gdy inne szczegóły są jeszcze przed nami.

4 komentarze do wpisu „Fiat 500 SUV (500X): mamy pierwsze zdjęcia małego Włocha, który podzieli platformę z nowym Jeepem”

  1. no i to ma sens, zwykła 500L to paskuda, zaś to jakimś cudem jest ładniutkie i widze szykuje się fajna bitwa z mini 😀

  2. No to ładnie 🙂 500tka przerosła moje oczekiwania- myślałem, że jest mniejsza, a tu sie dowiaduję w jednym serwisie, że spokojnie jakieś dwumetrowce się pomieszczą w niej i jeszcze nie psuje się jak stare modele – wow

  3. Jeep i fiat na 1 poziomie ;p no ładnie. Oryginalne, z coraz niższymi cenami – przystępne – tyle o nich mogę napisać w skrócie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.