Mercedes SLS AMG GT – mocno poprawiony „skrzydlak” wejdzie do sprzedaży w październiku

Mercedes SLS AMG GTMercedes oficjalnie ogłosił, że w październiku tego roku SLS AMG zostanie zastąpiony przez nową i ulepszoną wersję o nazwie SLS AMG GT. Wersja GT będzie oferowana w wariantach Coupe i Roadster, a pod maską pojawi się ta sama, ale lekko zmodyfikowana jednostka V8. Producent zapowiada także szybszą 7-biegową przekładnię AMG Speedshift DCT, wydajniejsze zawieszenie (tryby – Sport i Sport Plus) oraz minimalne zmiany kosmetyczne.

Właściwie to już wiemy, co znajdziemy pod maską SLS AMG GT. Będzie to 6,2 l silnik V8 o mocy 591 KM [+20 KM] i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według producenta, sprint od 0-100 km/h trwa 3,7 s, natomiast przyspieszenie do 200 km/h ma zajmować 11,2 s. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 320 km/h.

Jeśli kogokolwiek to interesuje, średnie zużycie paliwa według fabrycznych danych wynosi 13,2 l na 100 km, a emisja CO2 308 gramów na kilometr.

Stylistycznie, SLS AMG GT będzie charakteryzował się przyciemnionymi reflektorami i lampami tylnymi, czerwonymi zaciskami hamulców oraz emblematami serii GT. Wnętrze wyposażono w czarną skórę i alkantarę z czerwonymi poszyciami, czerwone pasy bezpieczeństwa i kilka ciemnych elementów. Opocjonalnie dostępny będzie pakiet AMG Exclusive STYLE (skórzane wnętrze).

SLS AMG Coupe GT na niemieckim rynku został wyceniony na 204 680 euro, podczas gdy za wersję Roadster przyjdzie nam zapłacić 213 010 euro.

1 komentarz do wpisu “Mercedes SLS AMG GT – mocno poprawiony „skrzydlak” wejdzie do sprzedaży w październiku”

Możliwość komentowania jest wyłączona.