Mercedes A45 AMG i A-klasa EV – nowe informacje

Mercedes klasy A 2013Nowy Mercedes klasy A zadebiutował w marcu tego roku w Genewie i oferowany jest z szeroką gamą jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych. Dla osób, które mają jednak większe wymagania, Mercedes zaprezentuje niebawem sportowy model o nazwie A45 AMG.

Według najnowszych doniesień, nowy A45 AMG zadebiutuje na początku przyszłego roku i zostanie wyceniony na około 32.000 funtów w Wielkiej Brytanii. Pod maską małego wariata znajdziemy 2,0 l czterocylindrowy turbodoładowany silnik o mocy 335 KM i grubo ponad 400 Nm, który pozwoli uzyskać setkę w około 5 s (według niektórych źródeł – 4,9 s).

Jednostka napędowa zostanie połączona z siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnią, która będzie przekazywać napęd na wszystkie cztery koła.

Mercedes A45 AMG zyska oczywiście bodykit AMG, zmodyfikowane zawieszenie, bardziej wydajny układ hamulcowy, nowe koła, sportowy układ wydechowy i wiele charakterystycznych dla AMG dodatków wewnątrz.

Warto dodać, że po wariancie A45 AMG Mercedes zaprezentuje model elektryczny, korzystający z napędu Tesla Motors. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat nie sa jeszcze znane, ale A-klasa EV powinna zadebiutować na rynku w 2014 roku.

Nowy Mercedes klasy A więcej zdjęć

1 komentarz do wpisu “Mercedes A45 AMG i A-klasa EV – nowe informacje”

Możliwość komentowania jest wyłączona.