Ferrari 458 Spider vs 599 GTO – V8 czy V12? Który silnik wydobywa lepszy dźwięk? [WIDEO]

Ferrari 458 Spider vs 599 GTOEgzotyczne samochody mają to do siebie, że jeden może być szybszy od drugiego, ale nie można powiedzieć, który ma najlepszy dźwięk. Powód? Każdy woli co innego. Jeden powie, że melodia AMG jest nie do pobicia, inny najbardziej darzy sympatią dźwięk Ferrari, a jeszcze inny napawa się muzyką wydobywającą się wyłącznie z rur wydechowych Astona Martina.

Skupmy się jednak na włoskim producencie. Każdy wie, że modele Ferrari wyposażone są w różne jednostki napędowe. Prosty przykład – 458 Spider napędzany jest przez motor V8, podczas gdy 599 GTO chowa „pod maską” silnik V12. I tutaj chcielibyśmy Wam zadać pytanie – który z tych silników ma według Was lepszy dźwięk? Dla ułatwienia wideo z pojedynku obu modeli poniżej.

3 komentarze do wpisu „Ferrari 458 Spider vs 599 GTO – V8 czy V12? Który silnik wydobywa lepszy dźwięk? [WIDEO]”

  1. heh tutaj nie dało sie usłyszeć całego kunsztu V12 z GTO (choć to i tak nie samo V12, tylko „fikusne tłumiki” upiększające dźwięk, moim zdaniem psujące dźwiek nawet 😛 ), koleś coś się bawił tylko tymi sztrałami.
    V8 Italki niesamowicie ciche przy tym 😛

  2. zdecydowanie V8 Italia 🙂 GTO niepotrzebnie „szczeka” zamiast rozwinąć swój krzyk rannego Nazgûla. Korzystając z okazji wg mnie najlepszy dźwięk silnika to mimo wszystko amerykańskie spasione V8 ewentualnie reprezentujący Europę V8 6.75L Bentley/Rolls Royce (choć w RR nie słychać bo nie przystoi)

Możliwość komentowania jest wyłączona.