Hyundai Sonata YF wypadekChyba wszyscy słyszeli o problemie Toyoty z zacinającym się pedałem gazu, który dotyczył samochodów głównie przeznaczonych na rynek amerykański. Wydaje się, że podobny problem może dotyczyć Hyundai’a. A wszystko przez incydent, który został nagrany z wnętrza najnowszej generacji Sonaty YF.

30-sekundowe wideo pokazuje kierowcę, który stoi w korku przed światłami, gdy nagle jego auto zaczęło błyskawicznie przyspieszać. W tle słychać rozmowy pasażerów i najwyraźniej dźwięk zaciągniętego hamulca ręcznego. Kierowcy udało się przejechać dobre kilkaset metrów unikając kilku niebezpiecznych kolizji. Dalej droga była jednak tak mocno zakorkowana, że Sonata uderzyła w tył stojącego pojazdu przy prędkości 117 km/h.

Koreańska policja bada przyczyny wypadku. O pomoc zwrócono się również do Narodowego Instytutu badań naukowych. Jest ogromne prawdopodobieństwo, że doszło do zawieszenia się pedału gazu. Niestety nie wiemy, czy ten incydent przyniósł ofiary śmiertelne.

Via: Carscoop.blogspot.com

4 komentarze
  1. Raczej mógł zassać olej do turbiny – diesla wtedy nie da się wyłączyć. A jak jeszcze jest automat to już w ogóle kaplica bo nie zrzucisz biegu podczas jazdy. Porażka że hamulce nie były w stanie go zatrzymać.

  2. @Sagi
    Powaznie mowisz z ta turbina?!! ;/ ;/ ;/ ja pier……. 😐

    co do filmiku to ja raczej w ostatnim momencie bym strzelal w drzwo or sth, zeby nikomu nie zrobic krzywdy, jednak wiem ze latwo mi sie mowi siedzac przed kompem a nie jadac 120 po zakorkowanym miescie… ;/

  3. ja pier*** nieźle… sam nie wiem co bym zrobił i tak gośc uniknął kilku kolizji, choc nie wiem jak ta ostatnia przy takiej prędkośći?

Komentowanie zostało wyłączone.