Volkswagen Golf VII GTI 2013 przyłapany podczas testów na torze Nürburgring

VW Golf VII GTI 2013Jeden z najważniejszych modeli grupy Volkswagena – Golf – doczeka się niedługo swojego siódmego wcielenia. Sportowa wersja GTI tego auta została przyłapana przez szpiegów serwisu Carscoop na słynnym niemieckim torze Nürburgring. Nowy VW Golf VII GTI zadebiutuje prawdopodobnie w przyszłym roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

W porównaniu do zwykłej wersji Golfa, którą przyłapano na początku tego roku, nowe GTI charakteryzuje się większymi aluminiowymi felgami oraz sportowym bodykitem. Egzemplarz na zdjęciach to wersja pięciodrzwiowa, ale w przyszłości na rynek wejdzie także trzydrzwiowy wariant i model cabrio.

Fakt, że Golf MkVII GTI 2013 zostanie oparty na nowej platformie MQB, która zadebiutowała wraz z nową odsłoną A3, oznacza że GTI będzie lżejsze od swojego poprzednika.

Spodziewamy się, że pod maską nowego Golfa GTI znajdziemy 2,0 l turbodoładowany czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy około 235 KM (obecna generacja generuje 210 KM). Wzrost mocy i lżejsze ciało powinny skutkować lepszymi osiągami.

Napęd będzie przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej lub 7-biegowej automatycznej dwusprzegłowej przekładni wyłącznie na przednią oś.

Volkswagen Golf VII

FOT: Carscoop.blogspot.com