Nowy Mercedes klasy A zadebiutuje wraz z nowymi ekonomicznymi jednostkami napędowymi

Mercedes klasy A 2012Mercedes-Benz oficjalnie poinformował, że wraz z premierą w salonach nowej generacji klasy A, wprowadzone zostaną nowe jednostki napędowe – trzy benzynowe i dwa wysokoprężne.

Jeśli chodzi o silniki benzynowe, będą to warianty o pojemności 1,6 l i 2,0 l oraz mocy od 124 KM do 213 KM. Jednostki te charakteryzują się całym szeregiem zastosowań najnowszej technologii, które minimalizują średnie spalanie i emisję CO2. Zgodnie z informacją producenta, nowy motor 1,6 l potrzebuje zaledwie 5,5 l paliwa na 100 km, podczas gdy mocniejszy wariant 2,0 l ma zadowalać się 6,1l/100 km.

Nowe diesle w gamie obejmują warianty 1,8 l o mocy 110 KM oraz 2,2 l o mocy 172 KM. Mówi się, że pierwsza jednostka spala 3,8 l na 100 km, natomiast druga potrzebuje niewiele więcej, bo 4,3l ropy na 100 km. Mocniejszy motor będzie w standardzie oferowany z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Jako opcję, klient może zamówić egzemplarz z 7-biegowym automatem.

Wprowadzenie przez Mercedesa nowych jednostek napędowych oznacza tylko jedno – Stuttgart wyzywa na pojedynek BMW, które chwali się obecnie najbardziej wydajnymi i zaawansowanymi silnikami.

Nowy Mercedes klasy A – dane techniczne i zdjęcia