Nowe BMW 3 Touring 2013 zdjęciaDoczekaliśmy się – BMW wreszcie zaprezentowało nową serię 3 Touring (kombi). W Europie, BMW serii 3 Touring 2013 zadebiutuje w kilku wersjach silnikowych. Model 328i będzie dysponował 2,0 l turbodoładowaną jednostką benzynową o mocy 245 KM, 320d otrzyma 184-konny silnik o pojemności 2,0 l, natomiast 330D zostanie wyposażony w motor 3,0 l, produkujący moc 258 KM.

6-biegowa manualna skrzynia biegów będzie przekazywać moc wyłącznie na tylne koła w modelach czterocylindrowych. 330d w standardzie będzie oferowane z 8-biegową automatyczną przekładnią, która widnieje jako opcja w pozostałych modelach. Wszystkie wersje współpracują z systemem Start/Stop.

W ciągu roku BMW zwiększy zakres opcji silnikowych, powiększając ją m.in. o 3,0 l turbodoładowany motor benzynowy. Nie zabraknie także wariantu z napędem na cztery koła.

Podobnie jak w przypadku sedana, nowe BMW serii 3 Touring jest nieco większe od poprzednika. Taki zabieg przyczynił się do polepszenia komfortu podróżujących.

Nowe BMW serii 3 Touring 2013 zostało wyposażone m.in. w elektrycznie otwieraną tylną szybę, dzięki czemu użytkownicy chcący zapakować drobne przedmioty, nie będą musieli podnosić klapy bagażnika. A jeśli już o bagażniku mowa, to jego pojemność wynosi 495 litrów. Tylne siedzenia można oczywiście złożyć, co da dodatkowe litry przestrzeni.

W chwili obecnej nie znamy cen nowego BMW 3 Touring.

Nowe BMW serii 3 – nasz test

2 komentarze
  1. @jjjjjjj aż dziwne, że nazwa ci nie przeszkadza. W sumie tylko ciąg cyferek a nie jakaś dźwięczna nazwa np diarrhoea bo przecież lubisz nawiązania Łacińskie

Komentowanie zostało wyłączone.