Mercedes-Benz GL63 AMG 2013Mercedes oficjalnie zaprezentował wariant AMG najnowszej generacji modelu GL. GL63 AMG wejdzie do sprzedaży w Europie w listopadzie tego, natomiast mieszkańcy Wielkiej Brytanii i USA będą musieli poczekać na pierwszy kwartał 2013 roku.

Pod maską GL63 AMG znajdziemy 5,5 l silnik biturbo V8, który oferowany jest również z modelami ML63 AMG i SL63 AMG roadster. Jednostka ta dostarcza 557 KM i 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 2,000-5,000 obr.

Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej automatycznej przekładni AMG SPEEDSHIFT PLUS 7G-TRONIC.

Mercedes GL63 AMG przyspiesza do pierwszej setki w 4,9 s oraz osiąga elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną 250 km/h.

Producent podaje, że piekielnie mocny SUV w standardzie wyposażony jest w system start/stop i zużywa średnio 12,3 l paliwa na 100 km oraz 288g CO2 na km.

W porównaniu do “cywilnego” modelu. GL63 AMG charakteryzuje się wieloma ulepszeniami mechanicznymi (zawieszenie, hamulce) oraz subtelnym pakietem aerodynamicznym. Wewnątrz odnajdziemy m.in. sportową kierownicę, skórzaną tapicerkę z kontrastowymi szwami oraz zegary AMG.

Nowy Mercedes GL 2013

Via: Carscoop

2 komentarze
  1. Czy w stajni mercedesa było trzęsienie ziemi?
    Każdy nowy model i lift jest zdecydowanie lepszy od poprzednika.
    Nudne Audi i dziadkowate BMW zostają w tyle.

    PS. Czekam na BMW 4 coupe może zaskoczy?

  2. @Tiazo – dokładnie mam takie samo zdanie. Był okres, gdzie królowało Audi. Potem BMW, a teraz obie marki robia nudne auta.

    Czas na MERCEDEDESA i LEXUSA 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.