Lamborghini Aventador LP760-2 Oakley DesignOto propozycja, kierowana póki co chyba tylko dla Kuby Wojewódzkiego. Wczoraj podczas Auto Italia Brooklands 2012 odsłonięto najnowszy projekt firmy Oakley Design, który opiera się Lamborghini Aventador. Przypomnijmy, że jest to już druga propozycja tuningu Aventadora, po zaprezentowanym w Genewie wydaniu Lamborghini Aventador LP700-4 od Mansory.

Oakley Design włożył w pakiet większy wysiłek. Zmodyfikowano wiele elementów stylistycznych oraz mechanicznych – łącznie aż 27, dzięki czemu waga spadła o 130 kg. Elektronicznie regulowany tylny spojler został zastąpiony stałym ręcznie regulowanym (-35 kg). Nowe koła opracowane we współpracy z HRE Wheels zredukowały o wagę o kolejne 5 kg. Ponadto napęd na cztery koła został zastąpiony napędem wyłącznie na tylną oś.

Dzięki przeprogramowanemu ECU i montażowi tytanowego układu wydechowego, moc Aventadora LP760-2 wzrosła do 793 KM.

Oakley Projekt zamierza wyprodukować 5 egzemplarzy własnych Aventadorów. Zamówienia na trzy zostały już przyjęte. Jest to do tej pory najbardziej ekstremalny tuning Aventadora. Jeśli jednak pojawią się właściciele, którzy chcieliby zochować napęd na cztery koła, Oakley Projekt nie robi problemu. Cena niestety nie została ujawniona.

Via: GTSpitit