Honda CR-V trzeciej generacji [Ceny, dane techniczne i opinie użytkowników]

Honda CR-V trzeciej generacji zadebiutowała w 2006 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Japoński SUV, który plasuje się w segmencie „I” jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli w swojej klasie. Jak wyglądają aktualne ceny CR-V i jakie są opinie jej użytkowników?

Honda CR-V wyposażona w podstawową benzynową jednostkę o pojemności 2,0 l i-VTEC o mocy 150 KM startuje od 107.200 zł. Za taką kwotę otrzymujemy auto z elektrycznymi szybami, podłokietnikami z przodu i z tyłu oraz z szeregiem systemów bezpieczeństwa (ABS, EBD, VSA, TSA, DWS). Za niewiele większą kwotę – 112.200 zł mamy możliwość zakupu wersji Comfort, która jest bogatsza m.in. o dwustrefową automatyczną klimatyzację. Egzemplarze współpracujące z automatyczną skrzynią biegów zostały wycenione na odpowiednio 113.200 zł (S) i 118.200 zł (Comfort).

Najbardziej wymagający klienci będą zainteresowai modelem Executive. Za kwotę 136.200 zł (manual) lub 142.200 zł (automat) otrzymujemy auto wyposażone w wiele udogodnień, w tym w tempomat, czujniki parkowania, podgrzewane fotele przednie czy automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne.

Dla oszczędnych, producent przewidział jeden silnik wysokoprężny 2,2 l i-DTEC o mocy 150 KM. Co ciekawe, Honda CR-V w dieslu nie jest sprzedawana w podstawowej wersji „S”. Minimalna wersja wyposażenia dostępna w tym przypadku to „Comfort”, za którą musimy zapłacić 130.200 zł. Z kolei kwota, jaką trzeba wyłożyć za najlepiej wyposażony egzemplarz CR-V w dieslu wynosi 160.200 zł.

Jak Hondę CR-V oceniają jej użytkownicy? Dużym plusem jest fakt, że oba warianty – benzynowy i wysokoprężny – spalają zadowalające ilości paliwa. Ponadto właściciele cenią sobie auto za przestrzeń, pojemność bagażnika (524l) i układ jezdny, a także za bezawaryjność.

Minusem jest jakość wykonania. Plastiki po dłuższym czasie eksploatacji mogą trzeszczeć (szczególnie po podróżowaniu po polskich drogach), co może irytować pasażerów.

Honda CR-V trzeciej generacji produkowana jest w zakładach zlokalizowanych w Swindon, Wielka Brytania. Auto mierzy 4530 mm długości, 1820 mm szerokości i 1675 mm wysokości, przy rozstawie osi 2630 mm. Euro NCAP oceniło bezpieczeństwo CR-V na 4 z 5 gwiazdek.

Następcą Hondy CR-V trzeciej generacji jest Honda CR-V czwartej generacji, która zadebiutowała w 2011 roku.