SRT Viper 2013 oficjalnie – „Żmija” wróciła! [zdjęcia]

SRT Viper 2013 (nowy Viper)Możesz nie przepadać za amerykańskimi samochodami. Ba, możesz je nawet nienawidzić. Jedno jest jednak pewne – nowy SRT Viper 2013 wygląda wspaniale. Oto pierwsze oficjalne zdjęcia i kilka szczegółów na jego temat przed premierą w Nowym Jorku, 4 kwietnia.

8,4 l silnik V10 SRT Vipera, dzięki zastosowaniu aluminium, jest zdecydowanie lżejszy od jednostki zamontowanej u poprzednika. Moc 648 KM (810 Nm) pozwoli tej amerykańskiej bestii osiągnąć prędkość maksymalną 330 KM/H. Napęd jest przekazywany na tylną oś za pomocą 6-biegowej ręcznej skrzyni biegów. Producent nie ujawnił, ile nowy Viper potrzebuje czasu, aby przyspieszyć do pierwszej setki. Spodziewamy się jednak wyniku na poziomie 3,5 s.

Podobnie jak w przypadku nowego Porsche 911, stylistyka Vipera 2013 nie jest rewolucją w porównaniu do poprzednika. Inspiracja pochodzi z drugiej generacji modelu, choć nie obyło się oczywiście bez takich nowości, jak montowane już właściwie w każdym nowym aucie, światła do jazdy dziennej LED, które z przodu składają się z 21 diod, podczas gdy z tyłu z 51. Wnętrze zostało za to całkowicie odmienione. Można tutaj znaleźć m.in. 8,4-calowy wyświetlacz.

Super wytrzymałe i udoskonalone nadwozie, lekkie materiały użyte do jego budowy oraz kontrola trakcji [ESP] mają sprawić, że nowy Viper będzie godnym przeciwnikiem dla europejskiej konkurencji.

Via: Jalopnik, Autoblog