Lamborghini UrusMimo, że czterodrzwiowe Lamborghini Urus jest tylko koncepcją, włoska marka traktuje je jak najbardziej poważnie. Auto został odsłonięte dziś na targach motoryzacyjnych w Pekinie. Tym samym ujawnione zostały wszystkie szczegóły na temat Urusa.

Lamborghini opisuje Urusa jako “prawdziwe Lamborghini”. Nazwa Urus pochodzi od wymarłego dzikiego bydła, które kiedyś zamieszkiwało tereny Starego Kontynentu. Mierzący 4,99 m długości, 1,99 m szerokości i 1,66 m wysokości, Urus jest 120 mm dłuższy, 16 mm szerszy i 30 mm niższy od BMW X6.

Lamborghini nie jest jeszcze pewne, gdzie zostanie umieszczony silnik, ale ma on dysponować mocą około 600 KM i generować najniższą emisję CO2 w swojej klasie. Są duże szanse, że model produkcyjny zostanie wyposażony w silnik V10 lub V8 turbo od Audi; a może nawet w jeden i drugi. Tak czy inaczej, napęd będzie przekazywany za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni biegów na wszystkie cztery koła.

Lamborghini Urus wykorzystuje tę samą platformą podłogową co Bentley EXP 9 oraz wykorzystywać będą następne generacje VW Touarega, Porsche Cayenne i Audi Q7.

Urus jest konkretnym pomysłem na przyszłość Lamborghini – ten model jest doskonałym uzupełnieniem naszych supersportowych samochodów” – powiedział Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Lamborghini. “SUVy tworzą jeden z najbardziej udanych segmentów rynku na całym świecie, a Urus jest najbardziej ekstremalną interpretacją idei SUVa” – dodał Winkelmann.

Urus jest także pierwszym nowoczesnym Lamborghini, które pomieści cztery zamiast dwóch pasażerów i może być używany jako jedyny samochód rodzinny.” – mówi PR. Z tym nie mogę się zgodzić, ponieważ jest nieprawdopodobne, że rodzinę, którą stać na Lamborghini, będzie w posiadaniu tylko jednego samochodu.

Prawda jest taka, że Lamborghini chce przekonać swoich klientów, aby obok Murcielago, Gallardo, Aventador stało kolejne Lamborghini, a nie Range Rover, Porsche Cayenne…

Nie jest również tajemnicą, że Lamborghini chce zwiększyć swoją produkcję. Urus kierowany będzie głównie do klientów z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji i Bliskiego Wschodu. Wprowadzenie Urusa do sprzedaży pozwoliłoby na uzyskanie celu Lamborghini, jakim jest produkcja na poziomie 3000 egzemplarzy rocznie.

Via: Carscoop