Audi DucatiProducent z Ingolstadt oficjalnie poinformował, że doszło do przejęcia marki Ducati. Audi nie pochwaliło się, ile ich wyniosła ta transakcja, ale większość źródeł podaje kwotę 860.000.000 euro. To dużo, tym bardziej, że mimo sprzedaży 40.000 motocykli w zeszłym roku, Ducati nie wypracowało na czysto nawet 1/7 tej kwoty. Co więcej firma Ducati ma do spłacenia długi w wysokości ok. 200.000.000 euro.

Przejęcie Ducati oznacza jedno – Audi wyzywa na pojedynek BMW. Widocznie kogoś tam w Ingolstadt bardzo bolało, że Bawarczykom dobrze idzie na rynku motocykli.

Pytanie tylko, co na to wszystko Daimler i AMG? O ile dobrze pamiętam, ich współpraca z Ducati tak ładnie kwitła…

2 komentarze
  1. audi to wielki koncern , więc po co kupować ducati skoro mogli sami zacząć produkować jednoślady …

  2. @jozin z bazin Audi jest częścią koncernu VW a w zasadzie to Porsche które jest właścicielem pakietu większościowego VW. Rozpoczynanie od nowa wyposażanie biura konstrukcyjnego, rekrutowanie inżynierów, dostosowywanie linii produkcyjnej i narzędziowej kosztuje krocie. Kupienie wszystkiego na gotowo w przypadku Marki znanej i cenionej (Ducatti) daje szanse na zwrot kosztów przy niższym ryzyku porażki. Poza tym zawsze zostaje możliwość odsprzedania gdyby coś nie poszło zgodnie z planem

Komentowanie zostało wyłączone.