Nowy mały Opel otrzyma nazwę Adam [zdjęcia szpiegowskie]

Opel Adam szpiegowskieWedług najnowszych doniesień, nowe miejskie autko Opla, które wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku, będzie nosiło nazwę Adam. Nazwa ta odwołuje się do pierwszego człowieka na ziemi – Adama – choć niektórzy twierdzą, że chodzi tutaj o założyciela marki Opel – Adama Opla. Niestety niemiecka marka nie zdecydowała się na oficjalne potwierdzenie nazwy swojego nowego modelu. Należy się jednak spodziewać, że Opel w tej sprawie ujawni swoje stanowisko w przeciągu dwóch do trzech tygodni.

Głównym celem Adama będzie podebranie zainteresowanych Fiatem 500. Pod maską pojawią się wyłącznie ekonomiczne jednostki napędowe, w tym 1,0 l motor benzynowy, który zadowoli się średnio 3,5 l paliwa na 100 km.

Na zakończenie przypomnijmy, że nowy model Opla miał nazywać się Allegra/Junior – ale z nieznanych nam powodów najwyraźniej zrezygnowano z obu imion.

Opel Adam – więcej zdjęć

FOT: Automotoportal.hr

6 komentarzy do wpisu „Nowy mały Opel otrzyma nazwę Adam [zdjęcia szpiegowskie]”

 1. co to za moda na głupie nazwy włosi nazywają co raz dziwniej swoje auta ostatnio… żulieta… teraz obok juli stanie adam… co to za pomysł samochodom nadawać ludzkie imiona…

  ale to ekskluzywne marki przesadzają z nazwami

  porsche pacan macan czy jakoś tak… lamborghini urus czyli prawie jak uryna albo ursus… pagani chujara wtf?

 2. @jjjjjjj głupi jesteś jak kołek ze ściany. Samochody od zawsze otrzymywały nazwy podkreślające cechy jakie chciano im nadać w tym ludzkie imiona. W przypadku małego Opla otrzymało ono imię po założycielu firmy. Lamborghini nazywa modele po Bykach które wygrywały na corridach poza tym Ursus wypowiadasz z pogardą przeczytaj Quo Vadis zrozumiesz skąd się wzięła nazwa zakładów mechanicznych. Huayra (-tata „Father of Wind” wikipedia) jak lepiej nazwać supersportowy samochód Pagani?? Macan po Indonezyjsku znaczy Tygrys ma to odpowiednie przełożenie na postrzeganie mniejszego SUVa Porsche przez potencjalnych nabywców.

 3. http://moto.pl/MotoPL/1,111276,6515250,Najgorsze_imiona_samochodow.html

  co z tego, że urus to imię jakiegoś byka? skoro pierwsza myśl to URSUS albo Uryna

  dla mnie nazwy samochodów powinny być fajne Allegra to fajna nazwa…

  a ludzkie imiona są zbyt popularne nawet Audi to po łacinie słuchać, jest nawiązaniem do nazwiska założyciela, po prostu fajniej odnieść się do łaciny, czy nawet języka angielskiego, czy czegoś niż tak po prostu nazwać auto ludzkim imieniem

  dla mnie nazwy firm i produktów powinny być jakoś wyrafinowane, może się mylę ale wydaje mi się, że zawsze tak było

Możliwość komentowania jest wyłączona.