Nowy Fiat Viaggio zadebiutuje w Pekinie [TEASER]

Fiat Viaggio teaserJuż wcześniej dochodziły nas słuchy, że Fiat planuje zaprezentować podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie model o nazwie Viaggio, ale dopiero teraz możemy pokazać pierwsze teasery tego auta.

Zdjęcia, które zostały opublikowane na włoskim forum Autopareri, dają nam wgląd na przód i tył modelu Viaggio, który jest europejską wersją Dodge’a Dart. Przypomnijmy, że Dart jest oparty na wydłużonej platformie Alfy Romeo Giulietta – z Viaggio będzie prawdopodobnie to samo. Auto ma mierzyć 4.679 mm długości i 1.850 mm szerokości, przy rozstawie osi 2.708 mm.

Jeśli chodzi o silniki, Viaggio będzie oferowane z 1,4 l motorem T-Jet turbo w dwóch wersjach – 120 KM i 210 Nm oraz 150 KM i 230 Nm.

Nowy Fiat Viaggio będzie produkowany przez firmę Guangzhou-Fiat, a zgodnie z oczekiwaniami, głównym konkurentem na rynku chińskim zostanie Buick Excelle.

Via: Autopareri Carscoop

1 komentarz do wpisu “Nowy Fiat Viaggio zadebiutuje w Pekinie [TEASER]”

  1. jak ustrzelą klientów octavii to się uda!

    bo co my tu mamy skoda to stara konstrukcja i odbiega już trochę od nowoczesnych standardów m.in 4 gwiazdki NCAP

    a fiat będzie nowy nowoczesny, większy i chyba przyzwoicie wykonany, cena pewnie będzie atrakcyjna. A na sam deser będą oferować podobno lepszą dwu sprzęgłową skrzynie biegów

    ale zobaczymy fluence nie rozniósł skody

Możliwość komentowania jest wyłączona.