Nowe Audi S3 2.0 TFSI testowane na torze Nürburgring [ZDJĘCIA SZPIEGOWSKIE]

Audi S3 2013 szpiegowskieSzpiegom amerykańskiego serwisu Carscoop udało się przyłapać następną generację Audi S3 podczas testów na torze Nürburgring. W porównaniu do „cywilnego” modelu, S3 będzie charakteryzować się przemodelowanymi zderzakami, tylnym dyfuzorem, czterema końcówkami układu wydechowego oraz 19-calowymi aluminiowymi felgami.

Obecna generacja Audi S3 zasilana jest przez 2,0 l motor TFSI o mocy 265 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dochodzą nas słuchy, że nowy model również będzie wyposażony w tą samą jednostkę, ale podkręconą do 280 KM.

Naturalnie, S3 będzie napędzane na wszystkie cztery koła (quattro). Z kolei napęd ma być przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej lub 7-biegowej dwusprzęgłowej automatycznej skrzyni, w zależności od wyboru klienta. Audi S3 otrzyma dodatkowo ulepszone zawieszenie i bardziej wydajne hamulce.

Oprócz wersji trzydrzwiowej, Audi S3 2013 będzie oferowane również jako pięciodrzwiowy Sportback oraz czterodrzwiowy sedan. Oba modele zadebiutują na początku przyszłego roku.

FOT: Carscoop