Nowa Kia K9 – pierwsze zdjęcia wnętrza i wideo

Kia K9 2012 wideoPremiera Kii K9 na rodzimym rynku nieubłaganie się zbliża. W związku Koreańczycy opublikowali pierwsze trzy zdjęcia wnętrza i kilka spotów reklamowych nowego sedana napędzanego na tylną oś.

Wystarczy chwilowe spojrzenie na deskę rozdzielczą K9 i już wiadomo skąd jej designerzy czerpali inspirację – z BMW. Kia zapowiada, że K9 zostanie wyposażone w szereg nowoczesnych gadżetów oraz funkcji poprawiających bezpieczeństwo. Chodzi tu m.in. o 12,3-calowy kolorowy ekran LCD i światła do jazdy dziennej LED.

Sprzedaż Kii K9 w Korei rozpocznie się latem tego roku. Klienci będą mieli do wyboru jedną z dwóch jednostek napędowych – 3,3 l V6 o mocy 300 KM lub 3,8 l V6 o mocy 334 KM.

Więcej szczegółów na temat nowej Kia K9 zostanie wydanych w najbliższych tygodniach.

Via: Carscoop

7 komentarzy do wpisu „Nowa Kia K9 – pierwsze zdjęcia wnętrza i wideo”

  1. Trochę chromu, trochę LEDa i autko się sprzeda – hehe fajny rym 😀 A tak na prawdę Kie to technologicznie przestarzałe samochody. Ta nowa Kia Optima co niby ma konkurować z Passatem i Mondeo to nawet skrzynie automatyczną ma tą starą mulistą bezstopniową. Myślałem, że ona już odeszła w zapomnienie i wszyscy montują 2-sprzęgłowe 🙂

  2. SsangYong modelem Chairman robił taką kalkę Klasy S. Koreańska Imitacja Auta (KIA) idzie widać tą samą ścieżką, w europie większego sukcesu im nie wróżę tym modelem

  3. Ja nawet myślę, że mało kto zdecyduje się na K9. Mniej niż 200 000 zł nie może to kosztować, a kto da za KIA tyle siana?

    Ps. Wiem Panowie, że nie możecie się doczekać nowego systemu komentarzy. To już kwestia dni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.