Mercedes klasy E Hybrid od Brabusa zadebiutował podczas targów SAE World Congress w Detroit

Mercedes klasy E Hybrid BrabusWydawało się, że taka firma jak niemiecki Brabus nie przepada za alternatywnymi technologiami napędowymi. Właśnie – wydawało się, bo Brabus nawiązał współpracę z Protean Electric Company, która pozwoliła na stworzenie pojazdu hybrydowego opartego na Mercedesie klasy E.

Po raz pierwszy pokazana podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w zeszłym roku, E-klasa Hybrid od Brabusa zadebiutowała w Ameryce Północnej na SAE World Congress w Detroit w tym tygodniu.

Pod maską tego hybrydowego Brabusa znajdziemy 2,2 l czterocylindrowy motor wysokoprężny połączony z dwiema jednostkami elektrycznymi. Każdy z silników elektrycznych waży 68 kg i generuje 110 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 800 Nm. Brabus twierdzi, że auto osiąga pierwszą setkę po 7,4 s. Ponadto mówi się, że zużycie paliwa zredukowano o 30%.

Jeśli zapytacie czy są chętni na zakup tego auta, odpowiem – tak. Nawet Brabus nie przypuszczał takiego zainteresowania. A dodajmy, że egzemplarze z jednostkami elektrycznymi są droższe nawet o 50.000 – 100.000 dolarów.

1 komentarz do wpisu “Mercedes klasy E Hybrid od Brabusa zadebiutował podczas targów SAE World Congress w Detroit”

Możliwość komentowania jest wyłączona.