Audi RS Q3 KonceptAudi oficjalnie poinformowało, że podczas salonu motoryzacyjnego w Pekinie zadebiutuje wersja RS modelu Q3. Co prawda na razie jako koncept, ale wersja produkcyjna może pojawić się na rynku w niedalekiej przyszłości.

Audi RS Q3 Concept napędzane jest przez pięciocylindrowy 2,5 l silnik benzynowy turbo, który generuje 360 KM i pozwala na przyspieszenie od 0-100 km/h w 5,2 s oraz osiągnięcie prędkości maksymalnej 265 km/h. RS Q3 zostało wyposażone w 7-biegową przekładnię S tronic, która przekazuje napęd na cztery koła (quattro).

Stylistycznie, RS Q3 charakteryzuje się przednim zderzakiem z dużymi wlotami powietrza, grillem o strukturze plastra miodu, tylnym spojlerem, elementami wykonanymi z włókna węglowego (w tym obudowy lusterek), zmodyfikowanym zderzakiem tylnym, dyfuzorem oraz 20-calowymi aluminiowymi felgami. Nadwozie zostało również obniżone o 25 mm w porównaniu do “cywilnego” modelu.

Wewnątrz znajdziemy materiały wyłącznie najwyższej jakości, w tym skórę nappa i alkantarę. Nie zabrakło także spłaszczonej ku dołu kierownicy i sportowych foteli.