Zdjęcia szpiegowskie Mercedesa klasy S 2013

Mercedes S 2013 na zdjęciach szpiegowskich

Mercedes klasy S od lat był promotorem wszelkich technologicznych rozwiązań w świecie motoryzacji. Zdaje się, że nie inaczej będzie w przypadku najnowszej generacji modelu, której testy dobiegają końca.

Mercedes „zdjął” z rynku majestatycznego Maybacha, przez co klasa S miała niejako zastąpić oba auta. Producent przygotował się do tego i zapowiada, że w gamie klasy S pojawi się nie mniej niż 6 odmian limuzyny.

Jedna z wersji (o dłuższym rozstawie osi) prezentowana jest na szpiegowskich zdjęciach. Co ciekawe, firma zapowiedziała, że już wkrótce zaprzestanie produkcji modelu CL. Bez obaw – auto zmieni nazwę na S Coupe, a do kompletu zostanie opracowana wersja cabrio. Ponadto, w ofercie Mercedesa klasy S pojawią się dwie wersje Pullman, zastępujące odpowiednio Maybacha 57 oraz 62.

Pod maską najnowszej limuzyny zagoszczą nowe silniki V6 i V8. Spodziewamy się także odmiany hybrydowej i, naturalnie, sportowych AMG. Wersja S63 AMG będzie zasilana zmodernizowanym, podwójnie doładowanym motorem 5,5 V8. Niestety pogłoski mówią o zaniechaniu kontynuacji produkcji modeli S600 oraz S65 AMG, wyposażanych do tej pory w jednostki V12.

Via: autoevolution.com