Nowe Porsche Cayenne IIChyba nikt nie ma wątpliwości, że Porsche odwaliło dobrą robotę w 2011 roku – odnotowano rekordową sprzedaż 119 000 samochodów tej marki. Ale czy ten sukces byłby możliwy bez dobrych pracowników? Nie, i kierownictwo firmy zdaję sobie z tego sprawę. W związku z tym, każdy z 8,500 pracowników otrzyma premię w wysokości 7600 euro, czyli według dzisiejszego kursu walut, około 31 000 zł.

Inny niemiecki producent – Mercedes – również postanowił nagrodzić postępy swoich ludzi. Każdy z pracowników otrzyma premię w wysokości 4100 euro za zwiększoną sprzedaż samochodów klasy premium.

Nie wiemy nic o ewentualnych “uznaniach” pracowników innych marek, ale z pewnością wielu producentów zdecyduje się na podobny ruch.

Trzeba przyznać, że mają gest…

4 komentarze
  1. Ja niedawno w naszym kochanym kraju nawet nie zarabiałem połowy tej premii. Nawet zostałem zwolniony by pracodawca mógł zaoszczędzić te marną miskę ryżu… Wyszło mi to na dobre bo teraz pracuje w Niemczech i zarabiam kilkukrotnie większe pieniądze a po przepracowaniu 3 miesięcy po nowym roku już dostałem podwyżkę… dla mnie to szok był 😀

  2. chociaz w sumie przy sprzedazy 119000 samochodow wychodzi na to ze na kazdym samochodzie zarobili 550 euro mniej… wiec naprawde dla nich to zadna roznica :O

  3. Nie robi różnicy, więc dlaczego polskie fabryki tak nie postępują? Wiele fabryk w Polsce wcale nie produkuje tańszych produktów a pracownik zarabia średnio 1800-2000 zł w porywach a o premii to zazwyczaj może sobie pomarzyć. Przynajmniej ja nie znam takiej osoby a znam kilka co pracuje w różnych fabrykach.

Komentowanie zostało wyłączone.