Cztery wyjątkowe edycje Volkswagena Up! na targi genewskie

Wyjątkowe edycje Volkswagena Up! w Genewie

Dopiero informowaliśmy o projekcie Golfa GTI Cabrio, który pojawi się w Genewie, a niemiecki producent donosi o kolejnych pozycjach na swoim stoisku. Podczas szwajcarskiego Motor Show będzie można obejrzeć tematyczne wersje modelu Up!, nazwane Swiss Up!, Winter Up!, X Up! oraz Cargo Up!.

Pierwszy wymieniony samochód jest swego rodzaju hołdem dla gospodarzy jednych z największych motoryzacyjnych targów świata. Pojazd przyjął barwy czerwieni i bieli – kolorów narodowych niewielkiej Szwajcarii. We wnętrzu uwagę zwraca przede wszystkim biała deska rozdzielcza, kontrastująca z czerwonymi osłonami nawiewów. Fotele wykończono alkantarą o brązowym odcieniu, a deska rozdzielcza została przykryta skórą wysokiej jakości, której faktura przypomina ceramikę. W kieszeniach drzwi umieszczono z kolei scyzoryki – jedne z najpopularniejszych przyrządów wykonywanych przez szwajcarską armię.

Drugim specjalnym modelem jest Winter Up!. Niemieckie auto bazuje na zaprezentowanym we Frankfurcie modelu Cross Up! Concept i kierowane jest do miłośników białego szaleństwa. Auto zostało wykończone białym lakierem z niebieskimi dodatkami oraz czarnymi nakładkami na nadkola i zderzaki. Wnętrze utrzymano w podobnej kolorystyce, a na dachu umieszczono bagażnik dachowy, który pomieści deskę snowboardową lub 6 par nart.

Odmiana X Up! także powstała w oparciu o prototypowe auto z Frankfurtu. Polakierowany na pomarańczowo samochód oprócz osłon zderzaków i błotników, został wyposażony w bagażnik dachowy, który przewiezie wyprawowy ekwipunek. W nocnych przechadzkach pomogą także dodatkowe światła umieszczone nad przednią szybą.

Ostatnim specjalnym modelem przygotowanym na targi genewskie jest Volkswagen Cargo Up!. Model ten powstał na bazie trzydrzwiowej wersji i kierowany jest głównie do niewielkich przedsiębiorców, którzy potrzebują małej przestrzeni ładunkowej w zatłoczonych miastach. Do auta można zmieścić 1400 l bagażu, ważącego do 426 kg. Pojemny kufer został oddzielony od kabiny pasażerskiej (a raczej od kierowcy, gdyż w Cargo Up! znalazł się tylko jeden fotel) specjalnymi przegrodami. W aucie zlokalizowano także podpodłogowe skrytki mieszczące od 23 l do 46 l. Taki mały dostawczak, wyposażony w silnik o mocy 60 KM może osiągnąć 160 km/h i pochwalić się średnim spalaniem na poziomie 4,5 l benzyny na 100 km. Zbliżone jednostki napędowe prawdopodobnie zagoszczą pod maskami pozostałych trzech edycji.