Lamborghini Aventador J

Niech was nie zmyli nazwa i typ nadwozia – to nie jest otwarta odmiana Aventadora coupe. Testy wersji Roadster trwają nieustannie, a zdjęcia, które dostały się do rąk czeskich mediów, przedstawiają kolejną wariację na temat najmocniejszego auta w ofercie.

Lamborghini chwilę przed wyciekiem opublikowało zapowiedź nowego modelu w postaci filmu. Niestety na klipie nie ujawniono żadnych szczegółów auta, stąd też nie ma pewności, czy mowa o Aventadorze J, czy innym modelu, który pojawi się już za 3 dni w Genewie.

Aventador J pozbawiony został nie tylko dachu, ale i… przedniej szyby! To główny powód faktu, że w niektórych źródłach pojawia się nazwa “Aventador J Speedster”. Samochód został “przystrojony” bardzo agresywnymi zderzakami (tylny z potężnym dyfuzorem) oraz progami. W tylnej części nadwozia pojawiło się ogromne skrzydło, a cały pakiet aerodynamiczny polakierowano w kolor czerni.

Podejrzewa się także, iż nowy Aventador J będzie sporo lżejszy od swojego pierwowzoru. Z wnętrza zniknęły wszelkie udogodnienia (klimatyzacja, zestaw audio, elektryka foteli).

Nie wiadomo jeszcze, jakie serce będzie napędzało świeże Lamborghini. Podejrzewamy, że seryjny motor Aventadora (700 KM) mógł zostać jeszcze nieco doprawiony przez włoskich inżynierów. Zapewne podczas targów genewskich pojawi się więcej informacji.

Via: AutoForum.cz