Microsoft swoje oprogramowania udostępnia do użytku takim firmom jak Toyota, Ford czy Chevrolet. Dla tej marki seryjne systemy operacyjne to jednak zbyt mało, dlatego zdecydowano się oddać nowego Forda Mustanga do West Coast Customs – najbardziej znanego tunera w USA.

Gigant branży komputerowej zlecił szlachetnej firmie modyfikacje auta, wśród których znajdzie się miejsce na wykorzystanie niemal wszystkich nowinek technicznych dostępnych w Microsofcie – od telefonii komórkowej, przez konsolę X-Box, po różne bezprzewodowe łącza.

W białym Fordzie Mustangu zamontowano m.in. wyświetlacz head-up, który na przedniej szybie pokazuje wiele przydatnych kierowcy informacji. Obraz z konsoli X-Box również pokazywany jest na szybie, jednak tylko przed oczyma pasażera (względy bezpieczeństwa). Dzięki łączności z Windows Phone, pasażerowie mogą słuchać muzyki na żywo i oglądać telewizję, a dzięki możliwości wysyłania wiadomości do zewnętrznego systemu audio, kierowca może zaprogramować np. indywidualny dźwięk alarmu z własnym “odgrażającym” się złodziejowi głosem. Całość została przyozdobiona karoserią wykonaną na styl modelu z lat 60.

W USA omawiany odcinek Inside West Coast Customs zostanie wyemitowany jutro (25.03.2012) w sieci Discovery Velocity.

3 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.