Volvo Amazon Kombi z 1969 rokuPamiętacie filmik z zeszłego roku, w którym Volvo Amazon Kombi z 1967 roku pokonało Ferrari 458 Italia? Właśnie się dowiedzieliśmy, że ten szwedzki potwór jest na sprzedaż.

Auto zostało opracowane przez Mattiasa Vöcksa, który współpracuje z firmą Koenigsegg. Volvo Amazon Kombi rozpoczęło swoje życie jako zwykły model, ale Vöcks szybko przekształcił niepozornie wyglądający samochód w bestię z prawdziwego zdarzenia. Pod maską zamontowano 2,8 l turbodoładowany motor, który w 2006 roku generował jeszcze 600 KM, ale dzięki kolejnym modyfikacjom, dzisiaj rozwija 788 KM i maksymalny moment obrotowy 980 Nm.

Oprócz nowej jednostki napędowej, przeprowadzono również wiele innych zmian, które dzielnie wytrzymują z szajbusem pod maską. Oprócz przekształcenia nadwozia kombi w model 3-drzwiowy, dodano m.in. 6-biegową skrzynię biegów z Getraga, nowy dyferencjał, hamulce z Koenigsegg’a CC8S oraz regulowane zawieszenie.

Dziś ten nieprzeciętny samochód jest na sprzedaż. Jak informuje Anders Nilsson ze szwedzkiego studia Caresto, Vöcks umieścił ogłoszenie z Volvo w serwisie mobile.de. Cena? 89.300 EUR (około 370 000 zł) do negocjacji.

Via: Carscoop

2 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.