Subaru BRZ Genewa 2012Na genewskich targach motoryzacyjnych nie zabrakło również Subaru, które w tym roku przywiozło ze sobą BRZ, najnowszą generację Imprezy oraz model o nazwie XV. Subaru BRZ, które napędzane jest przez 200-konny silnik opracowany wspólnie przez Subaru i Toyotę, trafi do sprzedaży w Europie latem tego roku. Auto będzie oferowane z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Cena za BRZ nie została jeszcze ogłoszona.

Obok BRZ, Subaru zaprezentowało nową Imprezę hatchback oraz jej bliźniaczy model – XV. Początkowo, oba modele będą oferowane z 1,6 l silnikiem benzynowym o mocy 114 KM, 2,0 l silnikiem benzynowym o mocy 150 KM oraz 2,0 l turbo dieslem produkującym 147 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Via: Carscoop

5 komentarzy
  1. Noo nie, co to ma być, wprowadzenie obecnego modelu było dla nas trudne ale to jest już przegięcie, straszna paskudna, która wyglądem jest za normalna, amerykańska. Mowa o Imprezie

  2. Dosia od Ludwika złapała Cifa – tak powinien brzmieć tytuł tego tekstu
    Przepraszam Panie redaktorze Anonimie, jestem użytkownikiem i fanem tej marki i nie wiem jak mam przełknąć to co Pan powyżej był łaskaw namieszać – Najpierw rzuchwa przygniotła mi duży palec u nogi, gdy przeczytałem, że BRZ jest nową generacją Imprezy, a potem omdlałem gdy się okazało że XV jest jej bliźniakiem. To jakby Kaczyński był bliźniakiem Giertycha. Po pierwsze BRZ oraz XV są całkowicie nowymi konstrukcjami FHI. Po drugie Impreza pozostała Imprezą, a po trzecie pomylił Pan Subaru XV z prezentowaną jakiś czas temu Imprezą XV. Przykro się czyta takie gnioty nazywane artykułami na portalu, który ma w nazwie …”moto”.

Komentowanie zostało wyłączone.