2012 SsangYong Actyon Sports

Po całkiem udanym Korando, SsangYong wprowadza na polski rynek nowego Actyona Sports. W dobie niemożliwości odliczenia VAT-u od paliwa oraz od ceny zakupu w zwykłych samochodach, pickup wydaje się być ciekawą alternatywą.

To jednak nie jedyne cechy, które mają przyciągnąć nabywców. Actyon Sports będzie mógł pochwalić się większym komfortem jazdy, niż inne auta o tym typie nadwozia. Sprawcą takiego cudu ma być zastosowanie wielowahaczowego zawieszanie z tyłu w miejsce piórowego.Kupujący będą mogli wybrać tylko jeden silnik. To 2-litrowy diesel o mocy 155KM. Tak jak Korando, również Actyon Sports będzie dostępny w trzech wersjach wyposażeniowych – Crystal, Quartz i Sapphire.

Crystal to podstawowe auto wyposażone w napęd na tylną oś, sześciobiegową skrzynię manualną, poduszki powietrzne, ABS, manualną klimatyzację, elektrycznie sterowane szyby i lusterka oraz  rozmrażacz przednich wycieraczek. Jego cena to 88 000 zł.

Za dodatkowe 10 000 zł otrzymamy napęd na wszystkie koła, wbudowany zestaw głośnomówiący, wielofunkcyjną, skórzaną kierownicę i aluminiowe felgi. Jeśli zdecydujemy się przeznaczyć na auto 109 500 zł, dostaniemy pełną skórzaną tapicerkę, podgrzewane oraz regulowane elektrycznie fotele kierowcy i pasażera, czujniki parkowania oraz ESP.

SsangYong wydaje się być całkiem pewny swojego auta, ponieważ daje na niego 5 lat gwarancji mechanicznej. Pierwsze egzemplarze powinny pojawić się w salonach już na początku maja.