Seat Toledo Concept oficjalnie

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o wycieku zdjęć nowego Seata Toledo z filmu nakręconego przez AutoBild, a dziś producent oficjalnie dostarcza szerszych informacji. Samochód mający zadebiutować w Genewie nieustannie posiada jednak dopisek “Concept” w nazwie.

Limuzyna Seata pojawi się w salonach na przełomie 2012 i 2013 roku. Auto pokazane na zdjęciach producenta wyróżnia się smakowitymi felgami i ekskluzywnym wnętrzem w dwóch odcieniach skóry.

Jak pisaliśmy wcześniej, auto wraca do korzeni i przyjmuje trójsegmentową bryłę. Nowe auto, według producenta, łączy zalety funkcjonalnej limuzyny z atrakcyjną sylwetką przywodzącą na myśl auta w nadwoziu coupe. To chyba słowa nieco na wyrost, a sam Seat zdaje się być od niedawna firmą, która korzysta ze sprawdzonych już koncepcji innych “podmarek” Volkswagena. Zaczęło się od Exeo bazującego na Audi A4 poprzedniej generacji. Nowe Toledo Concept przypomina z kolei niewielkiego sedana klasy C – Jettę. Zarówno jeśli chodzi o design zewnętrzny, tak i środek wykonano w podobnym, poprawnym stylu. Zdaje się również, że ową formę miała wcześniej przyjąć średniej klasy limuzyna Skody, koncepcyjnie nazwana Mission L.

Seat Toledo Concept liczy 4,48 m długości, a więc jest prawie 20 cm krótszy od Volkswagena Jetty. Auto o rozstawie osi równym 2,6 m oferuje sporą przestrzeń bagażową liczącą 500 l, a to za sprawą klapy otwieranej razem z szybą (Toledo jest liftbackiem).

Zarząd Seata mówi, że limuzyna będzie łączyła design pełen emocji, najwyższą funkcjonalność i nieprzeciętną frajdę z jazdy. Auto ma pisać nową historię marki, co rozpoczęła już m.in. odświeżona Ibiza. Póki co nie wiadomo, jakie silniki spoczną pod maską Seata Toledo Concept. Jesteśmy jednak przekonani, że będą to jednostki TSI i TDI, znane z innych aut grupy Volkswagena.