Seat Toledo Concept 2013 Genewa 2012W koncernie VAG najwyraźniej nie przepadają z marką Seat. Można nawet odnieść wrażenie, ze niemiecki potentat robi wszystko, żeby nie wyprodukować atrakcyjnego stylistycznie Seata. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Zaprezentowany w Genewie Seat Toledo Concept nie wydaje się być przełomowym modelem hiszpańskiej marki.

4-drzwiowy sedan, którego nadwozie pomieścić może 5 dorosłych osób, plasować ma się w gamie Seatów między Leonem i Starym A4/Exeo.

Auto Emocion – to znane i reklamowane od lat hasło przewodnie Seata najwyraźniej nie znalazło się nad biurkiem designerów, którzy odpowiadają za nowego Toledo. W aucie jest mniej więcej tyle emocji, co w żelbetonowym słupie. Niestety nie wróży to najlepiej nie tylko sprzedaży tego modelu, ale i wizerunkowi całej marki. Przypadłość ta od lat trapi pozbawionych tożsamości Hiszpanów, których działalność nieuchronnie zmierza ku nudnemu jak ich pojazdy końcowi. Pozostaje mieć nadzieję, że któregoś dnia ktoś zapali światło w pracowni projektantów Seata, którzy przypomną sobie jak tworzyć emocjonujące auta, patrząc na zdjęcie Leona Cupra R.

Via: UnitedPictures.com