Rolls Royce Phantom – odmłodzenie w brytyjskim stylu [GENEWA 2012]

2013 Rolls Royce Phantom

Genewskie targi to miejsce prezentacji odświeżonej rodziny Rolls Royce. Mówimy tu konkretnie o Phantomie sedanie (standardowym i przedłużonym), Drophead Coupe oraz samym Coupe.

Zmiany nie są rewolucyjne, ale grzechem byłoby przyznanie, że te auta potrzebują zupełnie odmienionego wyglądu.Pierwszy poważniejszy facelift od wprowadzenia Phantoma w 2003 roku obejmuje z zewnątrz głównie zderzaki – przednie jak i tylne. Najpoważniejszą ingerencją w dostojny wygląd są przeprojektowane przednie światła. Zrezygnowano z duetu reflektorów w kształcie prostokąta oraz koła i postawiono na złożone z dwóch zaokrąglonych prostokątów. Snopy światła wydobywają się z dość popularnych LED-ów. Rolls Royce twierdzi, że to pierwsze auto mające w standardzie pełne światła wykonane z diod.

Wewnątrz również nie ma co oczekiwać rewolucji. Jedynymi zmianami są tutaj 8.8-calowy ekran z ulepszoną obsługą systemu kamer dookoła auta oraz nawigacja, której możliwości poszerzono między innymi o większą bazę POI.

Pod maską wciąż okazałe V12, ale tym razem w parze z zupełnie nową, ośmiobiegową skrzynią automatyczną. Wymieniono również tylny dyferencjał. Obydwie zmiany mają pomóc zredukować zużycie paliwa o 10% oraz ograniczyć emisję CO2 do atmosfery z 388 do 347g/km.

Możliwości personalizacji nie uległy zmianie – nadal są praktycznie nieograniczone.