Renault Zoe – niebywałe parametry [GENEWA 2012]

Renault Zoe

Francuzi podczas targów w Genewie zaprezentowali ciekawie zapowiadającą się pozycję w swojej gamie – niewielki hatchback o sportowych ambicjach i elektrycznym napędzie.

Pierwszą rzeczą, którą Renault chwaliło się przy prasowej prezentacji, to cena. Cenniki mają się rozpoczynać od kwoty 15 700 Euro, łącznie z francuskim podatkiem.

Samochód za tę kwotę ma w standardzie m.in. automatyczną klimatyzację. Na pokładzie znajduje się też oczywiście ładowarka baterii. Przyzwoita cena jest niestety haczykiem – każdy nabywca będzie musiał uiszczać miesięczną opłatę 79 Euro za wynajem baterii, w myśl trzyletniej umowy (lub przebieg 12 500 km).

Samochód na w pełni naładowanej baterii będzie w stanie pokonać 210 km, przy czym Renault od razu zaznaczyło, że zasięg ten zmaleje do 150 km podczas zmiennej pogody i do 100 km w czasie zimy. Źródłem napędu jest elektryczny silnik, który osiąga moc 88 KM i moment obrotowy 220 Nm, dzięki czemu pojazd może mknąć do 135 km/h.

Baterie pojazdu mogą być ładowane na stacjach szybkiego ładowania nowej generacji. Samochód może zostać zregenerowany już po 2 godzinach, a sam proces ma być znacznie prostszy niż miało to miejsce na dotychczasowych tego typu obiektach.

Via: Carscoop