Porsche Boxter 2013 – nowa generacja kultowego modelu [GENEWA 2012]

Porsche Boxter 2013 Genewa 2012Stanowisko Porsche podczas Geneva Auto Show zdominowane zostało przez premierę najmłodszego auta w rodzinie ze Stutgarttu – Porsche Boxter.

Auto, wbrew pierwszemu wrażeniu, nie zostało poddane wyłącznie liftingowi, jest natomiast całkowicie nową konstrukcją. Zgodnie z zapowiedziami producenta, który już jakiś czas temu ujawnił zdjęcia i specyfikację techniczną tego coraz bardziej popularnego modelu, nadwozie auta wykonane jest w dużej mierze z aluminium. Redukcja masy nie tylko wyraźnie przyczyniła się do poprawy osiągów, ale pozwoliła także obniżyć zużycie paliwa.

Nowy Boxter, podobnie jak jego poprzednia generacja, dostępny będzie w 2 wersjach silnikowych. Specyfikacja podstawowa obejmuje 6-cylindrowy motor o pojemności 2,7 l i mocy 265 KM. Odmiana mocniejsza, klasycznie oznaczona jako Boxter S, dysponować będzie jednostką 3,4 l, generującą 315 KM, dzięki którym osiągnięcie pierwszej setki możliwe staje się już po ok 5 s. Wiele wskazuje na to, że kolejna odsłona ”baby Porsche” jest już coraz bliżej osiągów kultowej 911.

Via: UnitedPictures