Pininfarina Cambiano Concept

Gdybyśmy mieli do czynienia z pojazdem produkcyjnym, ciężko byłoby przyporządkować temu autu konkretną markę. Arystokratyczny tył Aston Martina, wyrafinowanie Maserati, zadziorność Jaguara.

Przygotowany przez Pininfarinę model Cambiano, jest w pełni elektycznie zasilanym samochodem, którego bryła przypomina coupe. Pojazd charakteryzuje się przeszklonym dachem oraz asymetrycznością drzwi, udostępniających przestrzeń czterem osobom. Z prawej strony samochód posiada ich dwoje (otwierane w podobny sposób jak w MINI Clubman, gdzie także nie ma słupka B), a z lewej ulokowano tylko jeden otwór wejściowy.

“Trójdrzwiowość” jest ostatnio popularna. Warto wspomnieć chociażby o Hyundaiu Veloster. Prezentowany samochód napędzany jest czterema elektrycznymi silnikami (po jednym przy każdym kole), które dają łączną moc przeszło 300 KM i aż 640 Nm momentu obrotowego (dostępne od “zera”). Auto osiąga 100 km/h w nieco ponad 4,0 s i może mknąć nawet 250 km/h. Jeśli spytacie o zasięg, producent podaje wartość 205 km, który może zostać jednak wsparty wysokoprężnym generatorem (nawet do 800 km).

4 komentarze
  1. A tak z ciekawości czy autor mógłby przytoczyć jakie auta poza Velosterem reprezentują popularną ostatnio “Trójdrzwiowość”??

  2. o Mini wiedziałem nowe pokraki Chevroleta ignoruję o ile nie zawierają V8 ale chylę czoła za szybką reakcję 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.