Opel Enigma – następca Calibry

Rendering Opel Enigma

Opel już dawno nie miał w swojej ofercie stricte sportowego auta. Wywodzące się z USA GT było tylko namiastką prawdziwych emocji, dlatego inżynierowie postanowili opracować następcę klasycznej już Calibry.

To kanciaste coupe nie ma w naszym kraju zbyt pochlebnej opinii, jednak komputerowe wizje jego nowego wcielenia prezentują się całkiem obiecująco.

Niestety w chwili obecnej Opel przeżywa załamanie finansowe. Firma zajęta jest bardziej zwalnianiem ludzi i zamykaniem zakładów, niż opracowywaniem wariacji na temat odrodzenia małej legendy. Zapewne wielu z nas marzyłoby się, aby Enigma weszła do produkcji jako sportowe coupe z napędem na obie osie i mocnym silnikiem linii OPC. Opel na razie nie zdradza informacji dotyczących planów związanych z tym projektem. Wiadomo, że pojazd miałby bazować na platformie Chevroleta Camaro. Niewykluczone, że auto widniałoby w katalogach jako Insignia Coupe, ponieważ tylna część nadwozia nawiązuje właśnie do tej limuzyny. Pozostałe linie są pokrewne z designem nowej Astry GTC oraz koncepcyjnego modelu Flextreme.